Koncert pianistyczny w wykonaniu Pani Marioli Cieniawy

Starosta Gorlicki - Mirosław Wędrychowicz

 

Prezes Stowarzyszenia "Klub Gorliczan" - Zdzisław Tohl

 

Prezes Gorlickiego Zapaśniczego Klubu Sportowego - Grzegorz Brudziński

 

serdecznie zapraszają
na

 

Koncert pianistyczny w wykonaniu

 

Pani Marioli Cieniawy

 


 

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

 


23 września 2010 (czwartek)  godz. 18.00
Dwór Karwacjanów Gorlice ul. Wróblewskiego 10A 

Mariola Cieniawa - urodzona w Gorlicach, wybitna polska pianistka, kameralistka i pedagog.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego. Studia podyplomowe odbyła pod kierunkiem prof. A. Jasińskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie, a następnie u Karl-Heinza Kämmerlinga w klasie solistycznej Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze.
Laureatka I nagrody oraz nagrody specjalnej Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (1983), nagrody specjalnej "Estrady Młodych" XVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1984). Zdobyła dwukrotnie Stypendium Artystyczne im. Fryderyka Chopina w konkursie organizowanym przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1983, 1984). W roku 1989 na III Międzynarodowym Konkursie w Palm Beach na Florydzie (dla laureatów konkursów pianistycznych) otrzymała specjalną nagrodę jury, a w 1990 roku została laureatką II nagrody na V Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Palmie na Majorce. Zajęła też III miejsce na Konkursie Chopinowskim w Kolonii (1991).
Jako solistka występowała na wielu polskich i zagranicznych festiwalach muzycznych, m. in.: Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Neapolu, Mariańskich Łaźniach, Dusznikach oraz Festiwalu Settembre Musica w Turynie, Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Phenianie, Międzynarodowym Maratonie Pianistycznym Madryt - Bilbao. W roku 1994 zainicjowała mistrzowskie kursy pianistyczne w Krynicy - była ich dyrektorem artystycznym i wykładowcą wraz z Kevinem Kennerem. Natomiast od 2002 roku jest kierownikiem artystycznym Letniego Festiwalu Muzycznego w Krynicy. Koncertowała na całym świecie, dokonała również nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz Polskich Nagrań.
Laureatka "Mostu Starosty" w roku 2007 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pianistyki i popularyzację kultury muzycznej.
Od 1986 roku prowadzi własną klasę  w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie.

Dane Kontaktowe

Wszelką korespondencję i pytania należy kierować pod jeden z poniższych adresów:

Starostwo Powiatowe
ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
tel. 018-354-87-84
fax. 018-353-75-45
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"
ul. Wróblewskiego 10 A, 38-300 Gorlice
tel.fax. 018-35-35-601
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

lub: klubgorliczan@klubgorliczan